ELLE: Jak zrobić karierę w MODZIE????

Hello!

Wpadła mi w ręce nie przypadkiem magazyn ELLE. Szczególnie zainteresował mnie artykuł Iny Lekiewicz „Jak zrobić karierę w modzie”.

zdjęcie(19)

Ciekawiło mnie jakie sposoby opisze szefowa działu mody ELLE. Jej spojrzenie od strony magazynu zupełnie różni się od mojego.

W skrócie:

W pierwszym akapicie możemy przeczytać o karierze w branży mody jako natłok obowiązków. Pierwszy start z modą trzeba zacząć od stażu, czyli liźnięcia mody. Ta praca to życie (nie ma 8 godzin i do domu na kanapę) uczysz się cały czas. Przejście do następnego etapu, czyli do etapu zauważenia w świecie mody wymaga czasu i sporego zaangażowania. Pełnej determinacji i siły. Jest to moment poznania mody od podszewki. Samodzielność to drugie ja w modzie. Ktoś kto nie potrafi sam organizować swojego czasu pracy się do tego nie nadaje. Organizacja to podstawa. Częste wyjazdy, pakowanie walizki (a w walizce nie może być byle co :)) terminarz??? W pełni rezygnacja z czasu wolnego. „Praca w modzie to setki nieprzespanych nocy, ale też wielka satysfakcja”.

Sama p. Lekiewicz pisze, że dzisiaj ludzie oczekują sukcesów błyskawicznie i najlepiej jeden po drugim, gigantycznych wynagrodzeń. No tak , przecież życie jest jedno, ale zaraz dodam, że zdrowie też. 🙂

Przypadki opisane w artykule dotyczą redaktorek naczelnych magazynów o modzie, fotograf Agata Pospieszyńska (fotograf Elle na skalę międzynarodową).

„Zarzuć sieć na kontakty”. No tak znajomości dzisiaj to podstawa. Staże, praktyki to poznawanie ludzie, dzielenie się doświadczeniem z innymi. Dochodzimy do tego, że trzeba posiadać umiejętność pracy w grupie obok indywidualizmu. Umiejętność słuchania w tej branży to jak przykazanie. Dobre rady nie mogą nam umknąć, żeby nie popełnić błędu.

Szefowa działu mody ELLE nawiązuje do serwisów społecznościowych, które ułatwiają kontakty, poznawanie, przekazywanie etc. kontakt w internecie ważny tak samo jak w rzeczywistości. Zgadzam się z tym, sama kiedyś usłyszałam ” nie masz fejsa nie istniejesz”

Ale nie tylko o kontakty chodzi, portale to też możliwość zleceń, napisania opinii.

Reasumując interesujący artykuł, który poruszył moje szare komórki do działania, dlatego stworzyłam tego posta. Można rzec zostałam zainspirowana.

Można założyć bloga tak jak ja i śledzić trendy mody, być kreatywnym i samemu wytaczać kierunek mody, nie dla kogoś, dla siebie. Przecież oryginalność nadal jest w cenie, tylko czy o oryginalność chodzi w tym milionowym świecie. Wiele modelek zakłada bloga o modzie, kreuje znane marki, wiadomo, że motywem przewodnim jest pieniądz. Wyznaczają trendy w modzie, a my chcemy być na czasie. Moda to szeroki świat na szczęście dla każdego jest miejsce.

Polecam ten artykuł 🙂