Coco Chanel

Która z nas nie chciałaby wspaniałego flakoniku perfum chanel nr 5???
Dzisiaj przedstawię sylwetkę kobiety, która wprowadziła rewolucję w damskiej modzie.

Gabriel Bonheur Chanel to francuska projektantka mody, która początkowo zaczęła od założenia butkiu z kapeluszami ( kapelusze z długimi pióropuszami ) i z odzieżą. Napisałam rewolucja 🙂 w roku 1913 kobiety chodziły w sukniach składających się z kilku warstw i oczywiście obowiązkowy był gorset, który powodował, że brakowało tchu.
Coco Chanel zaprojektowała ubrania, które odbiegały od ówczesnej mody, projektowała odzież sportową, marynarki, które nosili mężczyźni zaczęły nosić kobiety. Inspirowała się innymi kobietami z ulicy, które przychodziły do niej po zakup kapelusza. Jej stroje były wygodne i funkcjonalne (kobiety mogły się swobodnie poruszać 😀 ). W 1919 roku założyła dom mody Chanel.
Największą sławę przyniosły perfumy chanel no 5, które Coco wprowadziła na rynek. Fani chanel wiedzą, że 5 była ulubioną cyfrą Coco Chanel.
Mało kto wie, że perfumy są wynalezione przez Ernesta Beaux , perfumy składają się z 80 składników takich jak: jaśmin, róża stulistna, irys, ylang ylang, wanilia, ambra, olejek sandałowy to zaledwie kilka z nich.
Sama buteleczka co jakiś czas przechodzi metamorfozę, by dopasować się do nowej epoki.

Pamiętacie słynną wypowiedź Marylin Monroe :w czym śpisz? Tylko w chanel no5 🙂

Taka ciekawostka dziś domem mody chanel kieruje znany Karl Lagerfeld o którym już wkrótce.

coco i chanel