Kożuchy, płaszcze, kurtki i inne okrycie wierzchnie na zimę

Przy przeprowadzce znalazłam swój stary kożuch, śnieg stopniał tak szybko jak się pojawił ;/ Niestety kożuch leżał schowany tak długo, ze pojawiły się na nim plamki. Postanowiłam go wyczyścić (po zasięgnięciu porady od mamy i wujka google’a).

Pierwsza rada: czyszczenie skórką od chleba (wyobraźcie sobie moje zdziwienie słysząc to, a już nie mówię kiedy czyszcząc podziałało), sama skórka nie wyczyściła dokładnie plam, ale spowodowała, że kożuszek nabrał fajnego koloru.

Druga rada: mokra szmatka lnianą zamoczona w wodzie z mydłem, muszę przyznać, ze nie był to dobry pomysł, po całym procesie musiałam wymyć cały kożuch, aby nie było nierównych plam.

Trzecia rada: mieszanka olejku terpentynowego i tranu, szczerze mówiąc nie używałam tej mieszanki, więc nie wiem jaki jest rezultat

Czwarta rada: zabrudzone miejsce posypać talkiem po jakimś czasie strzepnąć z kożucha.
Działa!!!

Piąta rada: mieszanina wody, amoniaku, gliceryny i boraksu – wcierać w kożuch kolistym ruchem – amoniak ??? mam obawy…

Kilka rad, zupełnie różnych. Może komuś się przydadzą. 🙂

kożuch

1 thought on “Kożuchy, płaszcze, kurtki i inne okrycie wierzchnie na zimę

  1. Z czasem na powierzchni skóry powstają białe plamki. Powstają one także gdy narazimy nasz kożuch na działanie deszczu. Zjawisko to nic innego jak „wytrącanie” tłuszczu ze skóry. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie kożucha na słońcu lub użycie suszarki. Plamy powinny zniknąć pod wpływem temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *