Działaj nie jutro, nie za godzinę, nie za 10 minut, TERAZ!!!

Wpis na temat gubię centymetry, gubię kilogramy cieszył się sporym zainteresowaniem. Postanowiłam dwa razy w tygodniu pisać takie posty motywacyjne dla Was. Chciałabym w ten sposób zmotywować do zmiany trybu życia i przekazać kilka wskazówek. Sama jestem żółtodziobem w tematach o sporcie, podpieram się książkami i tym co w internecie. Zawsze jednak motywują wyniki kolegów i koleżanek.

motywacja

Dokładnie motywacja jest niezwykle ważna. Niestety jesień i zima nie są sprzyjające treningom ani odżywianiu. Brak ciepła i słońca powoduje, że niektórzy popadają w depresję. Ale pamiętajcie najtrudniej zacząć!!!

Jeszcze nie tak dawno chciałam cieszyć się figurą, ale lenistwo wygrywało. Powiem więcej to nie lenistwo wygrywa, tylko zgoda Twojego umysłu na to, że nie chcesz ćwiczyć i lepiej się odżywiać. Wymówki zasłaniają Cię przed podjęciem jakiejkolwiek próby, ale prawdę znasz tylko TY sam. Najważniejsza jest metoda małych kroków. Ja tak zaczęłam, gdyż wiedziałam, że totalna rewolucja tylko mnie zniechęci i od razu się poddam. Zaczęło się od biegania, niestety nieregularnego. Ale udało się najpierw 2 km, potem 3km, potem 6km i coraz więcej. Ale bieganie szybko mnie znudziło. Dodatkowo wysoka temperatura na zewnątrz nie pozwalała na bieganie, musiałam znaleźć alternatywę. Znalazłam w internecie programy z ćwiczeniami, które wzmocniły moje mięśnie i przygotowały do treningów.

IMG_8541

IMG_8547

IMG_8552

IMG_8556

IMG_8573

IMG_8569

IMG_8583

IMG_8588

IMG_8598

Teraz sama znam zestawy ćwiczeń i już nie potrzebuje wspierać się programami. Jeśli będziecie zainteresowani piszcie komentarze to podam kilka ćwiczeń (może coś nagram) oraz sposoby odżywiania. Żadna dieta tylko racjonalne odżywianie!!! 🙂

Powodzenia i pamiętaj motywacja jest tym co pozwala Tobie zacząć, nawyk jest tym co pozwala Tobie wytrwać (Jim Ryun) !!!

IMG_8613

Tymczasem ja idę ćwiczyć i nie wiem kiedy wrócę 😀

kot i ćwiczenia