Książkomania :)

Jesienią jeszcze chętniej czytam książki. Ostatnio powróciły kryminały (A. Christie zawsze jest u mnie w czołówce). Ale teraz sięgnęłam po coś zupełnie innego. Carlos Ruiz Zafón  Cień wiatru to książka, która mnie porwała do świata bohatera Daniela Sempere. Piękna Barcelona ukryta w książce i zagadkowe sytuacje związane z książkami Caraxa spowodowały, że przeczytałam kolejną Gra anioła.  Jest to tak jakby kontynuacja, gdyż wszystko dzieje się na Cmentarzu Zapomnianych Książek, ale szybko okazało się, że jest to coś więcej. Pokochałam Zafona za intrygi i tajemniczość w jego książkach.

IMG_9953

Pamiętacie serial Dom nad rozlewiskiem i perypetie Małgosi oraz całej rodziny? Pełna ciepła opowieść zamknięta w książce. Odnajdowanie sensu życia i spokoju – trochę refleksyjna.

IMG_9962

Oczywiście wśród przeczytanych książek znalazły się te związane z modą. Kirstie Clements Vogue Za kulisami świata mody już Wam pisałam, aż trudno uwierzyć, że bohaterka uczciwie opisuje swoją karierę życiową o której marzą miliony kobiet. Aleja Chanel  jest romantyczną książką, bohaterka upodabnia się do Coco Chanel, ba nawet ma przezwisko Coco. Jeśli miłość miałaby mieć zapach, byłby to Chanel N° 5. 🙂 Coco Chanel ikona mody jest wzorem do naśladowania.

IMG_9951

Olga Rudnicka Zacisze 13 polecam wszystkim, którzy uwielbiają połączenie kryminału z humorem. Pomysł niezwykle trafiony. A książka pokręcona w pozytywnym znaczeniu. Przeczytałam dwa razy i pewnie jeszcze nie raz powrócę do lektury tej książki.

IMG_9968

I na koniec Elementarz stylu o którym już zdążyłam zrobić dwa wpisy. Dla mnie jest to poradnik nie tylko związany z modą, ale autorka daje prosty przepis jak nie utrudniać sobie życia stercząc przed szafą i lustrem, tylko masz żyć tu i teraz!!!

A Wy jakie polecacie książki?