Przegląd filmów o modzie

Kochani wzięło mnie na oglądanie filmów związanych z modą. Postanowiłam zrobić krótki przegląd filmów o modzie, które widziałam. Niektóre oglądam w kółko 🙂

Diabeł ubiera się u Prady

diabeł

http://www.filmweb.pl/Diabel.Ubiera.Sie.U.Prady

Hit! Świetna Meryl Streep, którą uwielbiam w każdej roli, ale w tym filmie zagrała jak smoczyca typowa szefowa przed którą trzeba uciekać. Piękna Anne Hathaway świetnie odegrała rolę, no i oczywiście nie można zapomnieć o Emily Blunt napuszonej sekretarce nr 1 do czasu. Przepiękne pokazy, bajeczny Paryż, i ta codzienność odegrana w filmie sprawiły, że można było poczuć się redaktorką Runway’a i paryski szyk.

Seks w wielkim mieście 1 i 2

sex w wielkim miescie

http://www.filmweb.pl/film/Seks+w+wielkim+mie%C5%9Bcie-2008-459569

Oglądałam setki razy. I będę wracać do tych filmów i serialu. Z nutką śmiechu, seksu, i pięknej garderoby Carrie filmy ogląda się z lekkością. Nie powiem, marzenia same przychodzą ogromna i luksusowa garderoba przypomina bardziej butik z ekskluzywną odzieżą. Przyjaźń czterech kobiet, które ubierają się zgodnie z panującymi trendami oraz markami jest niesamowita.

Nie można zapomnieć o Coco Chanel

Coco Before Chanel movie poster

http://collider.com/9-movie-clips-from-coco-before-chanel-starring-audrey-tautou-as-gabrielle-coco-chanel/

Coco Chanel jest ikoną mody, dlatego film o kobiecie, która zmieniła modę diametralnie trzeba koniecznie zobaczyć. Wspaniała Audrey Tautou wprowadzi w klimat czasów naszej bohaterki. Przepiękne stroje i oczywiście kapelusze od których zaczynała Coco Chanel.

Jak ona to robi

nie-wiem-jak-ona-to-robi

http://www.filmweb.pl/contest/3612

I znów Sarah Jessica Parker. Ta aktorka już wpisała się w modowe role na stałe. Tym razem gra zupełnie inną stronę. Pani domu i pani kariery budząca podziw za podział ról.

Valentino Ostatni cesarz wielkiej mody

valentino

http://www.filmweb.pl/film/Valentino%3A+Ostatni+cesarz+wielkiej+mody-2008-480982

Film bardziej biograficzny (podobnie jak Coco Chanel), który pokazuje jak wielka ikona mody zdobyła sławę. Co najważniejsze Valentino zagrał siebie samego jak również Tom Ford czy Karl Lagerfeld, dlatego ten film jest tak realny.

Yves Saint Laurent

Yves_Saint_Laurent_film

https://en.wikipedia.org/wiki/Yves_Saint_Laurent_%28film%29

Film był dla mnie obowiązkowy, ale zupełnie inaczej patrzę na ten film teraz. Sama postać Saint Laurent jest niesamowita, to co tworzył. Jego odmienna orientacja pozostaje wytknięta i przez to przechodzi załamanie nerwowe.

Reszta przede mną 🙂 Może dodacie coś od siebie co powinnam zobaczyć.