Jak przywrócić skórzanej kurtce „dawne życie”? :)

Marzę, żeby w końcu wyciągnąć trencz, a zimowe kurtki i płaszcze schować w szafie na resztę miesięcy. Wstępnie już zrobiłam przegląd swoich wiosennych płaszczy i kurtek, część przeszła odświeżenie. A co z kurtkami ze skóry ekologicznej? Jeśli zostały dobrze „zakonserwowane” (ale słowo :D) to teraz wystarczy wyciągnąć i można nosić. Jeśli jednak zapomnieliście tego zrobić, to wystarczy prosta czynność, by skórzana kurtka znów wyglądała jak sprzed paru miesięcy. Ja kremuję kurtkę zwykłym kremem np. Nivea i już.Może być też oliwka zwykła. Wcieram zwykłą gąbeczką (ale nie szorstką stroną) do wchłonięcia.

Kurtka jak nowa. Myślę, że to dobry sposób na przywrócenie kurtce „dawnego życia „, niż wydawanie ponad 100zł na czyszczenie do pralni chemicznej. A Wy jakie znacie sposoby?

IMG_4041

IMG_4044

A tak między nami, czy ktokolwiek z nas pamięta o takich pielęgnacjach odzieży. Raczej wątpię. Sama łapię się na tym, że przy wyciąganiu w pośpiechu ubrań, wyrzucam co mi nie pasuje na łóżko (a to tam tworzą się stylizacje) i upycham z powrotem do szafy. Zero respektu dla ubrań, a mają przecież „służyć” jakiś czas. Dlatego jeśli chodzi o kurtki i płaszcze to mam pokrowce, które idealnie przechowują i chronią przed uszkodzeniem kurtki, skóry itd.

A Wy macie jakieś inne sposoby na przywrócenie skórzanej kurtce dawnego życia?