Moja wewnętrzna przemiana

Kochani, wiem że ostatnio nie jestem systematyczna w pisaniu, wybaczcie siła wyższa. Dzisiejszy wpis poświęcam swojej osobistej przemianie. Przemiana dotyczy całej mnie fizycznie i psychicznie. Kilka miesięcy temu wiadomość o tym, że zostanę mamą zaskoczyła mnie. Zaskoczyła totalnie. Cieszę się do teraz, bo za chwilę nastąpi rozwiązanie. W mojej głowie z dnia na dzień pojawiały się myśli i pozytywne i negatywne. Nosisz pod swoim sercem największy skarb swojego życia i zaczynasz się martwić o tą kruszynkę.

Wyrzuciłam zatem z myśli wszystkie zmartwienia (zabobony poszły w zapomnienie), w myśli zaczęłam nastawiać się pozytywnie. Pierwszym krokiem  do tego było słuchanie audiobooka, który wszystkim polecam „Potęga podświadomości”  Murphy Joseph. Słuchając dostrzegasz jakie przeszkody w swoim życiu sam sobie tworzysz. Zmiana myślenia to nie tylko pozytywne nastawienie, ale podejście do życia i do realizacji swoich planów.

To był pierwszy krok. Niestety opowiadając w swoim otoczeniu swoje refleksje i to, że chcesz realizować te wnioski z audiobooka nie każdy rozumiał.

Zawsze znajdą się osoby, które będą ” sprowadzały ” Cię na ziemię mówiąc „daj sobie spokój” „Odbiło Ci” itd.

Zawsze znajdą się tacy, którzy będą Tobie dobrze radzić. Słuchaj rad od tych co już coś osiągnęli.

Jesteś kowalem własnego losu, to TY decydujesz o swoim życiu !!!

No właśnie teraz jestem odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale i za moją drugą duszę, którą noszę pod sercem. Moja przemiana cały czas trwa. W naszym życiu codziennie pojawiają się myśli, słowa, emocje, działania – nad tym wszystkim możemy panować. Wszystko zaczyna się od myśli. „Zmień sposób myślenia, a zmienisz rzeczywistość” – William James

Następnym krokiem był wewnętrzny spokój. Zaczęłam słuchać muzyki relaksacyjnej (i to nie tylko ze względu na dziecko), ale w ten sposób mogłam porozmawiać ze samą sobą. Nie robimy tego, prawda? No właśnie, nie nie zwariowałam :), ale rozmowa z własnym ja to jak swojego rodzaju modlitwa.

Spokój dał mi akceptacje siebie i wiarę we własne możliwości. Zaczęłam tworzyć w myślach plany mojej rodziny. Wyobrażam sobie przyszłość. Gdy akceptujesz siebie, pozytywnie myślisz – troszczysz się o siebie i najbliższych. Buduje się energia, którą trzeba pielęgnować. To wszystko tworzy system – całość = wszechświat, który  Tobie zaczyna sprzyjać. Myśli pozytywne często powtarzane (w myślach lub na głos) zostają wprawione w działanie.

Powyższe rady dały zmiany w moim życiu, które ja sama widzę i lepiej czuję się sama ze sobą.

To TY decydujesz co z tymi wskazówkami zrobisz :-)!!!