Mazury – cud natury, czyli idealny wypad na majówkę

Nigdy nie byłam na Mazurach, aż do teraz. Zawsze obierało się kierunek morze, a ta kraina słynąca z tysiąca jezior jest piękniejsza niż myślałam. Ten post będzie o Mazurach, o najpiękniejszym miejscu w Polsce.

Zacznijmy od początku : aura pogodowa nie sprzyja nam w tym roku, słońce co prawda jest, ale słupek rtęci nie chce się podnieść. Weekend nad jeziorem Śniardwy był już w naszych planach od dawna, ale gdzieś spychaliśmy ten wyjazd. Natknęłam się przypadkiem rezerwując na www.booking.com wyjazd do Wrocławia na apartamenty nad jeziorem w miejscowości Nowe Guty. Strzał w 10!!! Co prawda, ani przez chwilę nie pomyśleliśmy o podróży samochodem z naszym niemowlakiem, ale o tym w innym poście.

Apartamenty Nowe Guty Fun (nazwa na booking.com) faktycznie mieszczą się 30m od jeziora, z tarasu rozpościera się piękny widok na taflę wody. Sam apartament jest nowocześnie urządzony z dostępem do internetu. No i przede wszystkim ta cisza. Szum wody, ptaki = reset dla mnie. Otacza Cię coś pięknego – przyroda bez jakiejkolwiek działalności człowieka, chyba wiecie o czym mówię. Mieszkając w Rokietnicy, która powoli przeradza się w miasteczko, brakuje takiej odskoczni. Uwierzcie mi, nawet widok krów mnie nigdy tak nie cieszył.

Trochę zdjęć będzie, ale to w końcu majówka ;p

Przez weekend majowy mały spam, bo tutaj jest tak pięknie :)☀️ #mazury #cudnatury #weekend #weekendaway #maj #sniardwy #lake #jezioro #fun #rest #chill #sun #haveaniceday #insta #instaphoto #instagram

IMG_8044

IMG_8033

IMG_8027

IMG_8045w tym miejscu wypijecie kawę z widokiem na jezioro

IMG_8046trasa rowerowa wokół jeziora Śniardwy

IMG_8047

IMG_8056

IMG_8057

IMG_8072

IMG_8136

IMG_8139

IMG_7970

IMG_8133

IMG_7988

mój ulubiony widok

IMG_7972

IMG_8060

nasza miejscówka

Powyższe zdjęcia dotyczą jednej miejscowości Nowe Guty. Mikołajki, które kojarzą się przede wszystkim z Mazurami oddalone są około 30 km – pół godziny jazdy samochodem.

IMG_8104

IMG_8102

IMG_8107

IMG_8110

IMG_8111

IMG_8115

Będąc na Mazurach warto pomyśleć o aktywnym wypoczynku. W każdej miejscowości wokół jeziora „namawiają” szyldy i inne reklamy do wypożyczenia roweru, roweru wodnego, motorówki, katamaranu i innych bajerów do sportów wodnych i nie tylko. Jezioro jest ogromne – prawie nie widać brzegu, można rzec, że to morze, dlatego latem można tutaj zostać na całe wakacje, bo jest co robić. Chcę tutaj wrócić, ale jak moje dziecko będzie większe i lepiej znosiło jazdy samochodem powyżej 5 godzin ;D.